Hakkımızda
Güvenli haberleşme, yapay zeka tabanlı görüntü işleme sistemleri ve büyük veri analizi alanlarında ülkemize ve dost ülkelere yazılım çözümleri sunuyoruz. Geliştirmiş olduğumuz sistemler, terörle mücadelede ve dost ülkelerin savunmasında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.
Nizameddin Ordulu
Kurucu Ortak

1985‘de İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Massachusetts Institute of Technology (MIT) Bilgisayar Mühendisliği ve Matematik bölümlerinden çift diploma alarak 2007’de tamamlamıştır. 2009-2010 yıllarında yüksek lisansını...

Devamını Oku
Zafer Çakır
Kurucu Ortak

1974 yılında Düzce’de doğdu. İlk öğrenimini doğduğu ilde, orta ve yüksek öğrenimini de İstanbul’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne dereceyle girdi ve 1997 yılında bu bölümden mezun oldu. Zafer Çakır, teknoloji ve savunma sanayii...

Devamını Oku
Nizameddin Ordulu

1985‘de İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Massachusetts Institute of Technology (MIT) Bilgisayar Mühendisliği ve Matematik bölümlerinden çift diploma alarak 2007’de tamamlamıştır. 2009-2010 yıllarında yüksek lisansını Kriptografi ve Veri Tabanları alanlarında yine MIT’de tamamlamıştır. Lisans hayatı boyunca VMware ve Google şirketlerinde staj yapmıştır.

2010-2014 yıllarında Facebook’un kullandığı veritabanı yazılımlarında çalışmıştır. Eğitiminden edindiği bilgisini ve Silikon Vadisi’nde edindiği tecrübeleri ülkesinin yararı için kullanmak amacıyla 2014 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır.

2016 yılında Ordulu Teknoloji ve Enetki Savunma Anonim Şirketleri’nin kurucu ortağı oldu. Savunma Sanayii sektöründe kullanılan teknolojiler geliştirmekte ve bu teknolojileri geliştiren ekipleri yönetmektedir.

Türkiye Teknoloji Vakfı (T3) Mütevelli Heyeti üyesi olarak vakfın kuruluşunda yer aldı, misyonunun ve vizyonunun belirlenmesinde rol almıştır. Genç girişimcilere ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmakta ve Teknofest organizasyonunda rol almaktadır.

Zafer Çakır

1974 yılında Düzce’de doğdu. İlk öğrenimini doğduğu ilde, orta ve yüksek öğrenimini de İstanbul’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne dereceyle girdi ve 1997 yılında bu bölümden mezun oldu. Zafer Çakır, teknoloji ve savunma sanayii alanlarında girişimciliği ve yaptığı yatırımlarla biliniyor.

İlk olarak sağlık teknolojileri, sonrasında ise savunma sanayiinde teknoloji çözümleri alanında inovatif fikirlerini hayata geçiren Zafer Çakır, 2016 yılında Ordulu Teknoloji ve Enetki Savunma Anonim Şirketleri’nin kurucu ortağı oldu.

Şirketlerin idari ve mali işlerini yürüten Zafer Çakır, işletmecilik alanındaki 20 yılı aşkın tecrübesi ve girişimcilik yönüyle, şirketlerin vizyonunun genişlemesine katkı sağlamaktadır.

{{_managementteam}}
Serhat Sezen
AR-GE ve Yazılım Geliştirme Direktörü
Fikri Bülent Çelik
Sistem ve Altyapı Direktörü
Ebru Erdoğan
İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü
Cumhurbaşkanlığı
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi
Dışişleri Bakanlığı
Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı
Jandarma Genel Komutanlığı
Sahil Güvenlik Komutanlığı
Kara Havacılık Komutanlığı
TRT
Orman Genel Müdürlüğü
Azerbaycan Milli Savunma Bakanlığı
Baykar
THY Teknoloji
Kırgızistan Hava Kuvvetleri
Birleşik Arap Emirlikleri Hava Kuvvetleri
Kuveyt Hava Kuvvetleri
Katar Hava Kuvvetleri
Libya Ulusal Birlik Hükümeti
Ukrayna Hava Kuvvetleri
Polonya Hava Kuvvetleri
Kosova Hava Kuvvetler
Pakistan Hava Kuvvetleri
Fas Hava Kuvvetleri
Etiyopya Hava Kuvvetleri
Ruanda Hava Kuvvetleri
Nijerya Hava Kuvvetleri
Mali Silahlı Kuvvetleri
Togo Silahlı Kuvvetleri